تبادل ارزی بین ایران و هند

اقسام حواله ارزی به هند

صرافی وندا از طریق تمامی مسیرهای ممکن، در کوتاهترین زمان آماده ارسال حواله به هند و یا دریافت درآمدهای ارزی شما از هندوستان است

روابط تجاری، فرهنگی، مسافرتی، ارزی، دانشجویی، ورزشی و حتی پزشکی ایران و هند پیشینه‌ای بسیار طولانی دارد. دورانی را به‌یاد داریم که پزشکان هندی در بسیاری از بیمارستان‌ها طبابت می‌کردند. همچنین در ادوار مختلفی از تاریخ معاصر، از زمان قبل از انقلاب و حتی دوران فعلی، دانشجویان زیادی از ایران در دانشگاه‌های هند مشغول به تحصیل بودند. تبادل ارزی بین ایران و هند به همین موارد ناچیز نیست. حجم مبادلات تجاری دو کشور بخصوص در دوران تحریم رقمی قابل توجه است.

تبادل ارزی بین ایران و هند و افزایش ۲۴۰ درصدی حجم مبادلات

به این نقل قول از ایلنا دقت کنید:

سیدرضا سید آقازاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد روند تجاری ایران و هند اظهار کرد: هند یکی از کشورهایی است که در استراتژی توسعه روابط با همسایگان و کشورهای هدف قرار گرفته، جزو ۱۵ هدف صادراتی ما بوده و سهم قابل توجهی در تجارت خارجی ما دارد. 

وی افزود: در سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ پنجمین بازار صادراتی ما هند بود و حدود ۳.۲ درصد از صادرات ما به این کشور انجام شده است. در مورد واردات نیز هند ششمین کشور تامین کننده بازار ایران بوده که ۲.۵ درصد از بازار ایران سهم داشته است.

این نقل قول نشان از اهمیت تبادل ارزی بین ایران و هند است. به روایتی دیگر، صادرکنندگان و نیز وارد کنندگان ایرانی و هندی بخاطر شرایط پیش رو هر روز بیشتر و حجم مراودات مالی در تمامی عرصه‌های صنعتی، پوشاک، پزشکی، مصرفی و … در حال گسترش است.از طریق شماره تلفن‌های زیر با وندا در ارتباط باشید

راه‌های تبادل ارزی

صرافی وندا با تجربۀ چندین ساله در انواع خدمات ارزی، برای مبادلات ارزی بین ایران و هند از تمامی ظرفیت خود و همکاران مستقر در هند بهره می‌برد. تیم مجرب و کار آزموده ما، منتظر تماس شماست. کافی است از طریق گزینه تماس با ما، تقاضای مورد نظرتان را ارسال کنید و منتظر پاسخ ما بمانید.

در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

الف- حواله وسترن یونیون ارسالی

حواله وسترن یونیون از ایران به هند یک از سریع ترین انواع حوالجات است. خدمات وسترن یوینون در ایران به صورت مستقیم قابل اجرا نیست. اما تیم حرفه‌ای خدمات ارزی وندا، از یکی از کشورهای همجوار و در اسرع وقت حواله وسترن را ارسال نموده و سریعاً رسید آن را برایتان ارسال می‌کند.

حواله وسترن خصوصاً زمانی ارزش خود را برای شما خواهد داد، که دریافت کننده وجه شما حساب بانکی نداشته باشد و یا اینکه بنا به دلایلی تمایل به دریافت وجه از طریق سیتم بانکی نباشد.

این موارد برای ارسال حواله وسترن یونیون ضروری است.

 1. آدرس گیرنده وجه، بخصوص کشور، ایالت و شهر
 2. مشخصات کامل دریافت کننده وجه مطابق پاسپورت و یا مدرک شناسایی معتبر
 3. مبلغ دقیق ارسالی
 4. تلفن گیرنده وجه

توجه داشته باشید که مطابق مقررات شرکت وسترن یونیون، وجه ارسالی در کشور دریافت کننده، با واحد پول همان کشور پرداخت می‌شود.

ب- حواله وسترن یونیون دریافتی

افراد زیادی در هند درآمد ارزی دارند. این درآمد ممکن است حاصل تجارت مستقیم باشد و یا از طریق فریلنسری یا حتی کارگری در هند. برای شما این موضوع اهمیت دارد که بتوانید هر زمان که اراده نمودید، این درآمد را به ایران منتقل کنید. انتقال وجه به صورت نقدی و توسط خود فرد و یا افراد رابط، خطرات و لطمات غیر قابل جبرانی ممکن است داشته باشد.

در چنین مواقعی، کافی است با ما تماس بگیرید. راه حل منطقی و بدون ریسک دریافت وجه‌تان با ونداست.

راههای تماس با صرافی وندا
قبل از قطعی شدن معامله تجاری و ارسال ارزی با وسترن یونیون، شناخت کافی از گیرنده وجه داشته باشید

ج- حواله بانکی(سوییفت) صادره

برای هر ارسال کننده ارزی به هند، ارسال بانکی مطمئن‌ترین نوع مراوده ارزی است. درست است که در حواله بانکی بین ۳ تا ۵ روز باید تحمل کرد تا مبلغ به حساب واریز شود تا گیرنده وجه تأییدیه صادر کند، اما این نوع ارسال برای بسیاری با اطمینان خاطر بیشتری پذیرفتنی است.

جهت حواله بانکی این موارد الزامی است:

 1. نام و مشخصات کامل دریافت کننده وجه
 2. نام و شعبه بانک
 3. شماره حساب دریافت کننده وجه
 4. کد سوییفت شعبه بانک
 5. کد IFSC مخصوص بانکهای هند
 6. فاکتور یا همان اینویس صادره از طرف فروشنده

صرافی وندا بخاطر وجود تحریم در ایران، حواله بانکی شما را از کشوری ثالث در حداقل زمان ارسال و حواله را برایتان خواهد فرستاد.

د- حواله بانکی وارده

شما بازرگان و فعال اقتصادی ایرانی، اگر قصد دریافت درآمد ارزی خودتان را از طریق بانکی دارید، کافی است با ما تماس بگیرید تا شماره حساب مطمئن همکاران ما را که در کشوری ثالث مستقرند دریافت کنید و با اطمینان خاطر حواله بانکی را از طریق ما در حساب خودتان در ایران دریافت نمایید.

ه- پرداخت داخلی (حواله داخلی)

مواردی وجود دارد که یک فرد ایرانی لازم است از داخل هند به حساب مشخصی در یکی از شعب بانکی آن کشور، مبلغی واریز کند. به‌فرض قصد شرکت در یک مناقصه یا مزایده را دارد و در زمانی بسیار کوتاه نیاز به دریافت رسید بانکی دارد. نگران نباشید. وندا با شماست. ما در حداقل زمان از داخل هند حواله داخلی شما را انجام خواهیم داد.

و- سایر روشهای پرداخت

بخاطر طولانی نشدن مطلب در فهرست زیر سایر روشهای پرداخت ارزی را که در تخصص خدمات ارزی وندا است می‌بینید.

 • حواله مانیگرام
 • حواله و یا پرداخت از طریق پی پال خصوصاً برای خرید از فروشگاه‌های اینترنتی مستقر در هند
 • پرداخت از طریق کارتهای اعتباری
 • حواله نقدی از داخل ایران و تحویل نقدی در هند

در انتها

ما همواره منتظر شنیدن صدای گرم شمائیم. همچنین راه‌های ارتباطی ما منتظر دریافت درخواست شماست. با ما همراه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چت آنلاین
ارسال