مراحل دریافت ویزای استرالیا

مراحل دریافت ویزای استرالیا

استرالیا به خاطر داشتن جاذبه های توریستی، دانشگاههای معتبر و نیز سطح زندگی عالی، یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیاست

مراحل دریافت ویزای استرالیا برای شما که قصد سفر به این کشور پهناور و بسیار زیبا را دارید، از این‌جهت اهمیت دارد که بیهوده و به مدت طولانی وقت و پولتان را به هدر ندهید. به همین خاطر، قبل از اقدام به اخذ ویزا، باید دید قصد شما از سفر به استرالیا چیست؟ آیا فقط سفری عادی است، به قصد گردش و تفریح؟ آیا برای اقامت دائم به استرالیا می روید؟ آیا برای کار و کسب درآمد راهی این کشورید یا می‌خواهید تحصیل کنید؟ و یا دلایل دیگری در نظرتان است؟ در ادامه با صرافی وندا این موارد را پیگیری کنید.

هرکدام از این موارد راه و روش اخذ ویزای متفاوتی دارد. پس موضوع اصلی این است که به چه منظور قصد اخذ ویزای استرالیا را دارید؟ اگر از ابتدا و با هدفی درست و صادقانه به دنبال اخذ ویزای استرالیا باشید و مراحل اخذ ویزای استرالیا را از طریقی درست طی کنید، ممکن است سریع‌تر به هدفتان برسید. ولی در دام سودجویان نمی‌افتید و پس از صرف زمان و پول و انرژی فراوان، سر از اردوگاه در نمی‌آورید. پس ابتدا ببینید کدام‌یک از اهداف زیر مورد نظرتان است. برای هرکدام از موارد زیر، صرافی وندا کلیۀ پرداخت های مورد نیازتان را انجام می‌دهد. هزینۀ وقت سفارت و یا سایر پرداخت‌ها شامل پرداخت با ویزاکارت و مسترکارت و یا پرداخت از طریق پی پال، همچنین حواله‌های ارزی به اسرالیا نیز تخصص ماست.

برای نتیجه مطلوب اخذ ویزای سفر به استرالیا و رسیدن به نتیجه مطلوب، راههای قانونی را طی کنید.

طی مراحل دریافت ویزای استرالیا با چه هدفی؟

  1. ویزای سرمایه گذاری استرالیا– دولت استرالیا در راستای رشد هر چه بیشتر کشورش، برای مهاجرانی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند تدابیر ویژه‌ای در نظر گرفته است. به همین خاطر ویزای سرمایه‌گذاری، بهترین و سریع‌‌ترین روش برای اخذ اقامت استرالیا است. باید در نظر داشت که اخذ این ویزا خود در دسته‌بندی و گروه‌بندی خاصی قرار دارد که در این مقاله نمی‌گنجد. تنها به این بسنده می‌کنیم که حداقل ۲۰۰ هزار دلار استرالیا برای سرمایه‌گذاری و اخذ ویزای این مورد نیاز است.
  2. ویزای کار استرالیا– اخذ ویزای کار در استرالیا، با توجه به نیاز مستمر این کشور به در اختیار گرفتن نیروهای متخصص سایر کشورها، یکی از رایج‌ترین راه‌های دریافت ویزا برای اقامت موقت یا دائم است. به همین منظور دولت استرالیا همه ساله لیستی از مشاعل مورد نیازش را منتشر می‌کند و بر مبنای این نیاز برای متقاضیان، ویزای موقت چند ماهه یا حتی چند ساله، و یا در شرایط خاص ویزای کاری اقامت دائم صادر می‌کند.
  3. ویزای توریستی استرالیا– صنعت گردشگری و توریسم اکنون یکی از بهترین روش‌های درآمدهای ارزی است. کشورهای مختلف دنیا به قصد جذب توریست، گاه سرمایه‌گذاری هنگفتی می‌کنند و زیرساخت‌های لازم را فراهم می‌کنند. اما بسیاری از کشورها به صورت طبیعی و یا حتی به لحاظ داشتن پیشینه تاریخی، بخش مهمی از این زیرساخت را دارند. کشور استرالیا با جاذبه‌های طبیعی خود برای جذب توریست، یازدهمین کشور در این زمینه است. ویزای توریستی یک ویزای موقتی است و هیچ‌گاه به قصد اقامت طولانی مدت نباید اقدام به اخذ این ویزا نمود.
  4. ویزای تحصیلی استرالیا-در رتبه‌بندی محبوب‌ترین کشورها برای دانش‌آموزان و دانشجویان خارجی، استرالیا سومین گزینه است. همچنین از میان ۵۰ دانشگاه برتر دنیا ۵ دانشگاه متعلق به کشور استرالیا است. کشور استرالیا با بیش از ۲۲ هزار رشته در قریب به ۱۱۰۰ موسسۀ آموزشی معتبر، سومین مقصد جذاب برای تحصیل در سراسر جهان است. کیفیت بالای زندگی، فرهنگ مهاجرپذیری، فرصت‌‌های شغلی مناسب و سطح رفاه نسبتاً بالا، استرالیا را به بهترین انتخاب برای ادامه تحصیل تبدیل می‌کند.
  5. ویزای ازدواج استرالیا– این ویزا به افرادی داده می‌شود که قصد دارند در کنار شریک زندگی و همسرشان به‌سر برند. ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا چند نوع است. ویزای ۳۰۰ استرالیا برای اقامت موقت نامزد. ویزای ۸۲۰ و ۳۰۹ استرالیا برای اقامت موقت همسر. ویزای ۸۰۱ و ۱۰۰ استرالیا برای اقامت دائم همسر. توجه داشته باشید که این نوع ویزا ها در ابتدا به صورت موقت صادر می‌شوند. در ادامه، در صورت تأیید دولت استرالیا به ویزای دائم تبدیل می‌شوند.
  6. ویزای فرزند استرالیا– ویزای فرزند برای کسانی صادر می‌شود که یکی از والدین و یا پدرخوانده و مادرخوانده آن‌ها شهروند استرالیاست. این نوع ویزا نیز خود به چهار گروه تقسیم می‌شود. ویزای ۱۰۱ برای فرزندان بیولوژیکی. ویزای ۱۰۲ برای فرزندخوانده‌ها. ویزای ۱۱۷ برای کودک یتیم خویشاوند و در نهایت ویزای ۴۴۵ برای فرزند وابسته. هر یک از این ویزاها، والدین و فرزند باید شرایط به خصوصی داشته باشند که از حوصلۀ این مطلب خارج است.
  7. ویزای والدین استرالیا– در انتها و به تبعیت از ویزای فرزند، ویزای والدین نیز برای پیوستن به فرزندانشان، در استرالیا وجود دارد. اگر فرزندان شما شهروند استرالیا است و یا دارای اقامت دائم این کشورند، می‌توانند اسپانسر شما شوند تا به استرالیا بروید. و در کنار آن‌ها زندگی کنید. در صورتی‌که اقوام درجه یک خود و همسرتان در استرالیا است، شما می‌توانید از طریق ویزای آخرین بازمانده اقدام به اخذ اقامت استرالیا کنید.
برای پرداخت هزینه های سفارت با شمائیم.

در انتها

برای طی مسیر صحیح دریافت ویزای استرالیا و نیز اخذ نوبت مصاحبه و دریافت ویزا، همچنین راه‌ها و روش‌های  پرداخت هزینۀ مراحل مختلف دریافت ویزای استرالیا، بهترین گزینه مراجعه به سایت سفارت استرالیا در ایران است. صرافی وندا را در تمام مراحل پرداخت در کنار خود بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چت آنلاین
ارسال