بهترین دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی

تقریباً هر دانشجویی که قصد ادامه تحصیل خارج از کشور داشته باشد، دانشگاه های کانادا را حداقل یک بار مورد بررسی قرار می‌دهد. با اینحال ادامه تحصیل در کانادا شرایط خاص خود را می‌طلبد. در ادامه شما را با تعدادی از بهترین دانشگاه‌های کانادا آشنا می‌کنیم.

آشنایی با بهترین دانشگاه های کانادا

کانادا کشوری در شمال قارۀ امریکا با وسعتی قریب به ۱۰ میلیون کیلومتر مربع است که با توجه به اینکه نیمی از قارۀ امریکا را اشغال کرده، دومین کشور پهناور دنیاست با جمعیتی ۳۷ میلیونی. به همین لحاظ و با توجه به اینکه سطح این کشور پوشیده از جنگل ها و سرزمین های پوشیده از یخ و برف است، تراکم جمعیت در این کشور پهناور اندک است.

زبان رسمی این کشور زیبا و متنوع از نظر فرهنگی، انگلیسی و فرانسوی است. تحصیل در کانادا برای هر دانشجوی خارجی می تواند تجربۀ بسیار دلنشینی باشد تا ضمن تحصیل در بهترین دانشگاه ها، از تنوع فرهنگی، زیستی، مناظر بسیار زیبای طبیعی و شهری و نیز سطح بالای آموزشی دانشگاه های این کشور بهره مند گردد.

اغراق نیست اگر بگوئیم گزینه های جذاب فراوانی در کشور کانادا وجود دارند که موجب جذب دختران و پسران کشورمان برای زندگی و تحصیل در این کشور می شود.

در ادامه به معرفی تعدادی از دانشگاه های کانادا می پردازیم.

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

پذیرش دانشگاه تورنتو کانادا

این دانشگاه در سال ۱۸۲۷ تأسیس شده و از این نظر یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های کانادا محسوب می‌شود. این دانشگاه بیش از ۷۰۰ رشتۀ تحصیلی در مقطع کارشناسی و بیش از ۳۰۰ رشتۀ تحصیلات تکمیلی دارد. دانشگاه تورنتو با تعداد ۱۹٫۵ میلیون دارائی فیزیکی در ۴۰۰ کتابخانه، یکی از بزرگترین سیتم‌های کتابخانه‌ای در شمال امریکا را دارد.

دانشگاه مک مستر(McMaster University)

دانشگاه مک مستر در سال ۱۸۸۷ ابتدا در تورنتو تأسیس شد ولی در سال ۱۹۳۰ دانشگاه به همیلتون، انتاریو منتقل شد.از بیش از ۷۵ کشور دنیا، دانشجویانی در این دانشگاه مشغول تحصیلند و جالب تر آن که حتی اعضای هیئت علمی این دانشگاه را نیز از ۵۵ کشور دنیا تشکیل می دهند. هزینه های تحصیلی در این دانشگاه برای دانشجویان غیر کانادایی بیشتر است ولی مسکن دانشجویی با مدیریت دانشگاه در دسترس است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای دو محوطۀ اصلی است. پردیس بزرگ تر در ونکوور، بریتیش کلمبیا است. اطلاعات وبسایت این دانشگاه نشان می دهد که تاکنون ۸ جایزۀ نوبل در زمینۀ شیمی، فیزیک، اقتصاد، فیزیولوژی و پزشکی نصیب این دانشگاه شده است.

دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)

تاریخ تأسیس دانشگاه آلبرتا به سال ۱۹۰۸ بر می گردد. دانشگاه آلبرتا در استان آلبرتا، غرب کشور کانادا می باشد و قریب به ۸۰% دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند. دانشگاه آلبرتا از پنج پردیس دانشگاهی تشکیل شده که چهار مورد آن در شهر ادمونتون است. این دانشگاه در رشته هایی مانند هنر، تجارت، مهندسی و پزشکی فعالیت دارد و زبان تدریس آن انگلیسی است، بغیر از پردیس سنت ژان که زبان اصلی آن فرانسه است. بیش از ۲۰% دانشجویان این دانشگاه بین المللی هستند.

دانشگاه مک گیل (McGill University)

دانشگاه های کانادا - مک گیل

با توجه به سال تأسیس دانشگاه مک گیل در ۱۸۲۱، این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه در مونترال است. جالب است بدانید که در سال ۱۹۱۹-۲۰۲۰ از هر ۱۰ دانشجوی این دانشگاه، ۳ دانشجو بین المللی بودند، از بیش از ۱۵۰ کشور جهان و این ظرفیت بسیار بالایی است. بازی بسکتبال در سال ۱۸۸۷ توسط جیمز نایسمیت، یکی از فارغ التحصیان این دانشگاه اختراع شد.

از جمله دانشگاه‌های معتبر دیگر کانادا عبارتند از:

  • دانشگاه مونترال (University of Montreal)
  • دانشگاه کلگری (University of Calgary)
  • دانشگاه اوتاوا (University of Ottawa)
  • دانشگاه واترلو (University of Waterloo)
  • دانشگاه وسترن (Western University)

پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه ها

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا، آمریکا، استرالیا و برخی دانشگاه‌های اروپایی برای پذیرش دانشجویان نیازمند طی کردن پروسه ثبت نام و پرداخت اپلیکیشن فی یا هزینه ثبت درخواست هستند. این هزینه به نوعی برای اطمینان از جدی بودن درخواست دانشجو و پوشش هزینه‌های بررسی پرونده آنها و معمولا بین ۲۰ تا ۱۰۰ دلار است. شما می‌توانید برای پرداخت هزینه اپلیکیشن فی با ما تماس بگیرید تا در سریع‌ترین زمان ممکن سفارش شما را انجام دهیم. همچنین صرافی وندا به شما اطمینان می‌دهد که در صورت عدم پذیرش و وجود شرایط بازپرداخت توسط دانشگاه، امکان ریفاند مبلغ اپلیکیشن فی را برای شما فراهم می‌کند تا شما بتوانید با خیال راحت در چندین دانشگاه اپلای کنید.

۰۲۱۲۶۴۲۰۵۰۱
۰۲۱۲۶۴۲۰۵۱۸

٠٩١٢١٠٢٧٣١٤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چت آنلاین
ارسال