صرافی های غیرمجاز بسته می شوند

بانک مرکزی برای وندادهی فعالیت صرافی ها، فرصت یک ماهه ای را به منظور ارائه تقاضای مجوز از این بانک برای صرافی ها تعیین کرده بود و فعالان بازار ارز کشور تنها کمتر از دو هفته و تا پایان ماه جاری برای اقدام در این زمینه فرصت دارند.

این در حالی است که هم اکنون آئین نامه جدید مربوط به نحوه فعالیت صرافی ها در بانک مرکزی در حال بررسی است و طی دو هفته آینده دستور العمل نحوه فعالیت صرافی ها در جلسات شورای پول و اعتبار بازنگری و به تصویب خواهد رسید.

بانک مرکزی بخشی از معضلات به وجود آمده در بازار ارز را متوجه فعالیت های غیرمجاز صرافی دانسته و در سال های اخیر در تلاش است ، نسبت به نحوه فعالیت صرافی ها به ویژه پس از تلاطمات این بازار اقداماتی را انجام دهد. هم چنین با توجه به سخنان معاون رئیس جمهور مبنی بر اجرای برنامه تک نرخی کردن ارز در نیمه دوم سال جاری، بانک مرکزی قصد دارد نسبت به وندادهی فعالان بازار اقداماتی را صورت دهد.

بر این اساس از این پس تنها مرجع ارائه مجوز به صرافی ها بانک مرکزی خواهد بود . اتحادیه طلا و جواهر مجوزی برای فعالیت صرافی ها صادر نخواهند کرد و دوگانگی ارائه مجوز به صرافی ها از بین خواهد رفت.

به نظر می رسد که با اتمام مهلت در نظر گرفته شده توسط بانک مرکزی، دور جدید پلمپ صرافی های بدون مجوز همانند برنامه ای مشابه در دو سال قبل، آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چت آنلاین
ارسال