پرداخت آنلاین هزینه آزمون GRE

ثبت نام آزمون GRE

داشتن یک مدرک پیشرفته یک گام مهم به سوی آینده شما است و می تواند فرصت های زیادی ایجاد کندنام آزمون GRE از عبارت Graduate Records Examination گرفته شده است. اولین بار در ۱۹۴۹ توسط موسسه غیر انتفاعی ETS با شعار پیشرفت کیفیت آموزشی برابر برای مردم سراسر جهان توسط ارزیابی دقیق ، طراحی و اجرا شد . این آزمون در بیش از ۱۶۰ کشور جهان برگزار می شود .

GRE یکی از آزمون های معتبر جهانی با هدف ارزیابی تواناییهای افراد در زمینه عمومی آکادمیک فارغ از زمینه تخصصی آنهاست وبه طور کلی مهارتهای کلامی و کمی در تفکر انتقادی فردی را که تحصیلات کارشناسی خود را گذرانده است ارزیابی می کند .

بسیاری از دانشکده های آمریکا، کانادا و سایر کشورهای انگلیسی زبان و ترکیه داشتن نمره بالا در این آزمون را به عنوان یک امتیاز برای پذیرش یا ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی قرار می دهند زیرا معتقدند این تست استاندارد، دیگر مهارت های لازم به غیر از یادگیری مطالب علمی و تخصصی از جمله، استدلال لفظی ، توانایی تحلیلی نوشتاری و انتقادی و قدرت درک و استنتاج متون عمومی دشوار را مورد سنجش قرار می دهد .

در بسیاری از مدارس آموزش عالی در برخی کشورها به خصوص آمریکا و کانادا، نتایج آزمون GRE به عنوان بخشی از مراحل پذیرش در دانشگاه ملاک و الزامی است .

فرم ثبت درخواست ثبت نام

محتوای آزمون

آزمون GRE به دو صورت عمومی – General و موضوعی – Subject برگزار می شود . اغلب دانشگاه ها نمره بخش عمومی را می گیرند اما تعداد اندکی از آنها به ویژه در رشته های علوم، پایه نمره تخصصی را هم مد نظر دارند .

نوع عمومی و ورقه ای این آزمون دارای ۳ بخش است :

بخش کلامی (verbal section) : توانایی تجزیه تحلیل و ارزیابی مطالب نوشتاری و قدرت تحلیل و تشخیص روابط بین کلمات را اندازه گیری می کند که به دامنه وسیع واژه ها و درک سریع متون نسبتا دشوار انگلیسی و توانایی های منطقی نیاز دارد .

بخش کمی (quantitative section) : دقت و سرعت عمل به همراه توانایی ابتدایی محاسباتی با تمرکز بر آگاهی از مفاهیم اولیه ریاضی ، جبر، هندسه را ، با طرح سوالات ریاضی نسبتا ساده اندازه گیری می کند .

بخش تحلیلی نوشتاری (analytical writing section) : به طور خاص تر مهارت استدلال منطقی و قدرت بیان و انتقال موضوع و حمایت موثر از ایده های پیچیده تر ، را اندازه گیری می کند . باید بتوانید یک متن را نقد کنید ، نتایج آن را به چالش بکشید و خودتان یک نقد بنویسید .

ثبت نام در آزمون

ثبت نام متقاضیان در آزمون های جی آر ای، از طریق سایت ETS به نشانی www.ets.org صورت می پذیرد . ابتدا با وارد کردن اطلاعات خود در بخش GRE و از طریق لینک My GRE یک پروفایل برای خود ایجاد می کنید و بعد از Register کردن در محیط کاربری، تاریخ های برگزاری آزمون و حوزه های مختلف برگزاری را مشاهده می کنید.
نکته قابل توجه این است پس از اتمام ثبت نام در ETS متقاضی باید مراحل ثبت نام خود را (در صورتی که سازمان سنجش را به عنوان محل امتحان خود مشخص کرده باشد ) با تکمیل فرم مخصوص در سایت سازمان سنجش تکمیل کند.

هزینه آزمون:

هزینه شرکت در آزمون در حال حاضر ۲۰۵ دلار است. پس از طی مراحل ثبت نام و تکمیل اطلاعات از طریق سایت ETS ، شما باید نسبت به پرداخت آنلاین هزینه GRE ، اقدام کنید که از طریق کارت های اعتباری بین المللی از جمله ویزا کارت و مستر کارت و اکانت پی پال امکان پذیر در وب سایت ETS امکان پذیر است .

همکاری با وندا

گروه وندا پرداخت فرآیند بالا را ضمن بهره مندی از تجربه ، تخصص و کارت های اعتباری معتبر و بین المللی خود، با سرعت و امنیت و دیگر نتایج مثبت برای شما انجام می دهد . برای پرداخت آنلاین هزینه ثبت نام در آزمون GRE تنها کافیست فرم پرداخت خرید اینترنتی را تکمیل و به همراه اطلاعات لازم ارسال کنید . در کمتر از چند ساعت ثبت نام شما انجام شده و رسید پرداخت، Confirmation Code به همراه آرزوی موفقیت برای شما ارسال می شود . بعد از این مرحله مدتی طول می کشد تا Admission Ticket صادر شود و در دسترس داوطلب قرار بگیرد.

ارسال نمره آزمون

برای ارسال نمره جی آر ای به دانشگاه نیز این سرویس مناسب شما می باشد.برای استفاده از این سرویس لازم است شما حتما از کد ۴ رقمی دانشگاه یا دپارتمان مورد نظر خود در سایت مربوط به آن یا در سایت ETS مطمئن شده و برای ما ارسال نمایید .

مشاوره با ما در تلگرام

کاربرد آزمون :

بر خلاف دیگر آزمونهای استاندارد پذیرش، میزان اهمیت نمره GRE و امتیازات بخش های مختلف آن بسته به دانشگاه و رشته و حتی از دپارتمانی به دپارتمان دیگر بسیار متفاوت است. برای برخی مدارس امتیاز GRE برای تصمیم گیری در رابطه با پذیرش یک شرط عمومی و ضروری است در حالیکه برخی دپارتمانها به این امتیاز اهمیت زیادی نمی دهند . برای برخی رشته ها امتیاز بخش کلامی اهمیت دارد در حالیکه در برخی دیگر این چنین نیست .

همواره الزامات پذیرش رشته و موسسه آموزشی را که می خواهید برای آن تقاضا دهید، بررسی کنید تا متوجه شوید آیا به آزمون جی آر ای نیاز هست یا خیر. بهترین راه به دست آوردن این اطلاعات تماس با شخصی است که مسئولیت پذیرش دانشجویان در یک برنامه خاص را بر عهده دارد و نه یک دپارتمان به طور کلی .

پذیرش در مدارس کارشناسی ارشد بستگی به عوامل گوناگونی دارد از جمله : معرفی نامه، معدل، ثبت مقالات علمی معتبر ، GRE و .. و باید یک تعادل نسبی در تمام مراحل این پروسه رعایت شود.

پی نوشت:

درحال حاضر این آزمون در ایران تنها به صورت اینترنتی (ibt) برگزار می شود. آزمون اینترنتی هر ۲۱ روز برگزار می شود و هر فرد می تواند ۵ بار طی یک دوره ۱۲ ماهه در این آزمون شرکت کند. نتایج و نمرات آزمون GRE پنج سال پس از تاریخی که آزمون داده اید معتبر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چت آنلاین
ارسال