اگر قصد ارسال سریع ارز به خارج از کشور را دارید، اما از نحوه انتقال پول برای شخصی که حساب ارزی ندارد مطلع نیستید یا از رسیدن وجه نقد به گیرنده خود واهمه دارید و یا زمان کافی برای طی مراحل و قوانین دست و پاگیر عملیات بانکی ندارید، مطلب زیر برای پاسخ به سوالات و نیازهای احتمالی شما در این زمینه نوشته شده است.

بر اساس تحریم های اعمال شده علیه ایران، بانک های آمریکایی و اروپایی موظفند هرگونه تقاضایی برای انجام مبادلات مالی با طرف های ایرانی تحت تحریم را رد کنند. در چنین شرایطی نه تنها امکان افتتاح حساب بانکی در بسیاری از بانک های این کشورها وجود ندارد بلکه در برخی از بانک ها پس از وضع تحریم های تازه، بسیاری از حساب های بانکی یا مبالغ واریز شده مسدود شده و به جای جلوگیری از انتقال وجوه و بازگرداندن آنها، اقدام به ضبط این وجوه می کنند.

euro-notes-small

بدین ترتیب، ارسال حواله ارزی، دریافت آن و دیگر نقل و انتقالات مالی بین المللی، برای بسیاری از شهروندان ایرانی که قصد سفر، تحصیل، تجارت یا اقامت در کشورهای مختلف جهان را دارند به عنوان یک نیاز اولیه ، با مشکلات و محدودیت هایی مواجه خواهد بود.

صرافی ها یا شرکتهای مالی ذیصلاح در ایران برای ارسال یا دریافت ارز در اقصی نقاط دنیا ، به ناچار از طریق بانک ثالثی در کشور دیگر گشایش اعتبار می کنند. با توجه به اینکه هر 3 بانک دخیل در ارسال حواله جداگانه کارمزد دریافت می کنند، و در عین حال واحد ارز 2 تا 3 مرتبه تبدیل می شود، اولین پیامد چنین فرایندی، بالا رفتن هزینه و صرف زمان طولانی تر برای آن است.

به این ترتیب، ضمن پذیرفتن درصدی از ریسک ها و مشکلات احتمالی ناشی از قوانین بانک ها و دیگر سازمان های نظارت بر داراییهای خارجی، بخش بزرگی از انرژی مفید بجای جریان یافتن در روند تولید و تجارت و تحصیل، به مصرف دوباره کاری، و فرسایش زمانی می رسد.

گروه بازرگانی وندا، با زدن پل بر محدودیت های موجود و تکمیل و گسترش شبکه حساب های ارزی و نمایندگان بین المللی خود در کشورهای کانادا، سوئد، عراق، امارات، ترکیه و مالزی، امکان کوتاه نمودن زمان و مراحل تبادلات ارزی را برای شما فراهم نموده است. در حال حاضر امکان تحویل ارزهای زیر فراهم است

  • درهم در امارات
  • رینگیت در مالزی
  • دلار در کانادا
  • کرون در سوئد
  • دلار در عراق
  • لیر در ترکیه

 

این مزیت برای احترام به انتخاب ها و انتظارات شما و در راستای خدمت رسانی سریع به بازرگانان، صاحبان صنایع، دانشجویان و ... به وجود آمده، که علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه، برخلاف عملیات بین بانکی پیامدها و ریسک هایی از قبیل بلوکه، ضبط و مسدود شدن وجه حواله یا تاخیر در فرستادن پول مورد نظر را نخواهد داشت. سابقه چندین دهه فعالیت وندا در امر تبادلات مالی و ارزی این روش تا 99 درصد قابل اطمینان کرده است.

تحویل نقدی خارج از ایران

قوانین و مقررات(Required)
لطفا قوانین و مقررات استفاده از خدمات صرافی وندا را در این لینک مطالعه نمایید.

لطفا یک عدد دو رقمی وارد کنید