تحویل نقدی دلار، یکی از بهترین انواع تراکنش

حواله نقدی با وندا

اگر سه فاکتور زمان ارسال، مبلغ ارسال . نیز اتکای به حساب بانکی را مورد مقایسه یک به یک قرار دهیم، امتیاز کلی حواله نقدی، بیش از سایر حواله‌های ارزی است و نتیجه این که از نظر ما " تحویل نقدی دلار، یکی از بهترین انواع تراکنش" ها است.

در بین تمامی تراکنش‌های ارزی، اگر قصدمان بررسی شرایط حال باشد، ما نتیجه گیری‌مان این است: “تحویل نقدی دلار، یکی از بهترین انواع تراکنش“‌ها است. اما دلایل این انتخاب چیست ؟ چرا از میان انواع پر تنوع حوالجات ارزی ما تحویل نقدی دلار را بهترین نوع می‌دانیم و برای چه کشورهایی و با چه میزان مبلغ؟ صرافی وندا در ادامه مطلب، حواله نقدی را با چند نوع حواله ارزی مطرح وسترن یونیون ومانیگرام، حواله سوییفت، حواله آنلاین با کارت‌های اعتباری ویزاکارت و مسترکارت، حواله از طریق درگاه پی پال و حواله داخلی مقایسه خواهد کرد.

ولی ابتدا لازم است بدانید حواله نقدی چیست؟ حواله نقدی به حواله‌ای اطلاق می شود که از طریق دفتر صرافی وندا صادر شده و توسط شخص گیرنده در دفتر صرافی شهر مورد نظر دریافت می شود. این حواله با توافق طرفیت و در شرایطی خاص می‌تواند در محل سکونت یا کسب و کار گیرنده نیز تحویل داده شود.

چرا تحویل نقدی دلار، یکی از بهترین انواع تراکنش ارزی است؟

اگر بخواهیم نتیجه درستی بگیریم باید مقایسه کنیم و به این نتیجه برسیم که در مجموع کدام نقل و انتقال ارزی بهتر است.

الف- از نظر مدت زمان ارسال

 1. مقایسۀ وسترن یونیون و مانیگرام با تحویل نقدی – زمان ارسال حوالۀ نقدی و حواله وسترن یونیون، اگر سایر فاکتورها یکسان باشند، تقریباً یکسان است.
 2. مقایسۀ حواله سوییفت با تحویل نقدی – حوالۀ سوییفت حداقل ۳ روز و گاه تا ۷ روز هم می‌تواند طول بکشد ولی حواله نقدی حتی کمتر از یک روز هم امکان ارسال دارد.
 3. مقایسۀ حواله آنلاین توسط کارت‌های اعتباری ویزاکارت و مسترکارت با تحویل نقدی –  در حواله آنلاین همچنان‌که از نامش پیداست، آنلاین و در کسری از زمان است و از این لحاظ بر حواله نقدی برتری دارد.
 4. مقایسه حواله از طریق درگاه پی پال با حواله نقدی –  حواله واریزی به درگاه پی پال و یا اکانت پی پال نیز تراکنشی آنی است و از لحاظ زمانی سریع‌تر از حواله نقدی است.
 5. مفایسه حواله داخلی و حواله نقدی – در حواله داخلی به شرط پایین بودن مبلغ حواله، مبلغ حواله شده نهایتاً در یک روز وارد حساب گیرنده می‌شود. از نظر زمانی نفاوت آشکاری بین هردو این دونوع تراکنش ترزی نیست.

ب- از لحاظ مبلغ ارسالی

 1. حواله وسترن یونیون و مانیگرام محدودیت ارسال دارند. برای مثال اگر شما قرار باشد مبلغی در حدود ۱۰ هزار دلار را از یکی از این دو روش ارسال کنید، بخاطر جلوگیری از احتمال بلوکه شدن مبلغ، لازم است این حواله در سه پارت توسط سه فرد متفاوت و یا در سه روز ارسال شود. اما حواله نقدی محدودیتی از این لحاظ ندارد.
 2. در مقایسه میان حواله سوییفت و حواله نقدی نیز همان محدودیت مبلغ ارسالی وجود دارد. اما نه به محدودیت وسترن و مانیگرام. بدین معنی که در صورتی‌که دریافت کننده از نظر بانک  از اعتبار کافی برخوردار باشد و برای حواله ارسالی فاکتور صادر شده باشد، تا مبلغ ۱۰ هزار دلار هم میشود در یک پارت فرستاد اما همین مقدار هم خود محدویت است. اما حواله نقدی را بدون محدودیت و سقف می‌توان در یک پارت فرستاد.
 3. تمامی تراکنش‌های آنلاین، شامل ویزاکارت و مسترکارت و حتی پی پال، اگر مبالغ کلانی را در تراکنش مشاهده کنند، کار به راستی آزمایی و حتی بلوکه شده و موارد امنیتی خواهد کشید. پس ارسال مبالغی حتی در حد ۱۰ هزار دلار هم ممکن با این نوع روش‌های ارسال ارزی خطرناک باشد.
 4. اگر بخواهیم حواله داخلی و حواله نقدی را در بوتۀ آزمایش قرار دهیم، از لحاظ سقف انتقال، ما نمره قبولی را به حواله نقدی خواهیم داد. علت آن است که حتی در ایران نیز ارسال مبالغ سنگین از طرق بانکی ممکن است با موارد سوال و جواب غیر معمول مواجه شود.
سریعترین حواله ارزی را با وندا تجربه کنید

ج- تقابل حواله نقدی با سایر حواله‌ها، با توجه به سایر موارد

 1. حواله‌های ارزی وسترن یونیون و مانیگرام این حسن بزرگ را دارند که متکی به هیچ حساب بانکی نیستند. یعنی فرد گیرنده این حواله‌ها را به صورت نقدی از دفتر و نمایندگی دریافت می‌کند. حواله نقدی نیز دارای همین خصوصیت است.
 2. حواله سوییفت کاملا در بستر بانک قابل انجام است. پس گیرنده وجه شما اگر به هر دلیلی امکان دریافت از طریق بانک را نداشته باشد با مشکل بزرگی روبروست. خصوصاً این‌که افراد زیادی از غیر تبعه کشورها امکان داشتن حساب بانکی قانونی در بسیاری از کشورها را ندارند
 3. شرط واریز مبالغ ارزی به حساب‌های آنلاین و کارت‌های اعتباری، داشتن اکانت معتبر و یا درگاه آنلاین است. در صورتی‌که حواله نقدی میکی به این موارد هم نیست.
 4. در حواله داخلی، باید شخصی در کشور مورد نظر وجود داشته باشد تا حواله را بتواند صادر کند. و در حواله نقدی هم باید ابتدا با ما هماهنگی لازم را داشته باشید که آیا همکار صراف در محل مورد نظرتان داریم. پس این مورد برای هردو این روش‌های نقل و انتقال ارزی یکسان است.

نتیجه گیری:

اگر سه فاکتور مورد مقایسه را کاملاً در تقابل یک به یک قرار دهیم، امتیاز کلی حواله نقدی، بیش از سایر حواله‌های ارزی است و نتیجه این که از نظر ما “ تحویل نقدی دلار، یکی از بهترین انواع تراکنش” ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چت آنلاین
ارسال