در شرایط جنگ، چه تراکنش ارزی به روسیه ممکن است؟

حواله به روسیه

شرایط روسیه و اوکراین بحرانی است. در چنین وضعیتی ارسال پول همواره دغدغه بسیار قابل توجهی است. وندا در طی مقالات متوالی، شرایط انتقال به هر دو کشور را بررسی می‌کند.

جنگ روسیه علیه اوکراین به هفته سوم خود نزدیک می‌شود. شاید در آغاز این جنگ وحشتناک که تا کنون آوارگی میلیون‌ها اوکراینی را موجب شده، کمتر کسی تصور می‌کرد جنگ به عدد انگشتان یک دست طولانی شود. آثار این جنگ مخرب دامنگیر هر دوسوی مخاصمه را گرفته. یکی با ویرانی و مقاومت دست و پنجه نرم می‌کند و دیگری با سیل تحریم همه جانبه بخش وسیعی از جهان. اما سؤال اینجاست: در شرایط جنگ، چه تراکنش ارزی به روسیه ممکن است؟

وندا در مقالۀ پیشین خود امکان انجام حواله ارزی به اوکراین را بررسی نمود. اینک و در وضعیتی که اوضاع از هر نظر نسبت به یک هفته قبل هم بدتر و هم پیچیده‌تر شده، به روسیه می‌پردازیم و انواع تراکنش‌های مالی به این قدرت جهانی را مورد سنجه قرار می‌دهیم.

با نزدیک شدن به هفته سوم جنگ، چه تراکنش ارزی به روسیه ممکن است؟

حجم مبادلات ارزی میان ایران و روسیه رقم قابل توجهی است. بنا به گزارش رستم ژیگانشین نماینده بازرگانی فدراسیون روسیه در ایران، حجم مبادلات تجاری دو کشور در ماه‌های منتهی به سال میلادی قبل، رقمی نزدیک به ۴ میلیارد دلار بوده است.

با گسترش روابط سیاسی ایران و روسیه، انتظار هر دوکشور جهشی چند برابری در حجم مبادلات تجاری است. اما اوضاع پیچیده جنگ و بسته شدن برخی از راه‌های تراکنش مالی، شاید موجب نگرانی برخی از فعالین اقتصادی شود.

در عرصه جهانی، حواله سوئیفت، حواله وسترن یونیون، حواله مانیگرام، حواله و خرید آنلاین از طریق کارت‌های اعتباری مسترکارت و ویزاکارت، حواله و خرید از طریق اکانت پی پال و البته تراکنش‌های ارزهای دیجیتال، عمده‌ترین راه‌های تراکنش مالی است. اما برای کشوری چون ایران که سال‌هاست با تحریم دست و پنجه نرم می‌کند، راه‌های دیگری نیز برای ارسال و دریافت پول تجربه شده و نتیجه بخش هم بوده است. در ادامه به ترتیب هر یک از موارد فوق را خواهیم گفت.

ازبر بانک، بزرگترین بانک روسی است که در شرایط کنونی میتواند جایگزین مناسبی برای سوییفت باشد.
  • حواله سوییفت. اعلام موضع سوییفت مبنی بر تحریم روسیه با واکنش مثبت بسیاری از بانک‌های جهان روبرو شده. این در شرایطی است که هنوز فروش نفت و گاز روسیه به بسیاری از کشورها ادامه دارد. ممکن است ارسال حواله سوییفت از کشورهای مجاور ایران برای فعالین اقتصادی، هنوز مسیرهایی قابل بررسی باشد. صرافی وندا آماده بررسی تمامی مسیرهای ممکن است. اما با تحولات پی‌درپی و واکنش‌های روز به‌ روز کشورها در برابر روسیه، هر لحظه انتظار داریم با فشار غرب، کلیه مسیرهای بانکی بسته شود. حواله سوییفت بین ۳ الی ۵ روز زمان‌بر است. همین موضوع ارسال این نوع تراکنش را در این اوضاع بغرنج دلهره آور می‌کند. ما این نوع حواله را فعلاً توصیه نمی‌کنیم.
  •   حواله وسترن یونیون. موضع رسمی وسترن یونیون به قطعیت مشخص نشده. وندا هنوز به ارسال حواله وسترن یونیون از کشورهای همسایه و توسط همکاران خود امیدوار است. ویژگی عمدۀ حواله وسترن یونیون در سرعت ارسال، عدم نیاز به حساب بانکی و نیز دریافت مبلغ به ارز کشور مقصد است. این هر سه ویژگی در شرایط جنگی کنونی می‌تواند هم برای ارسال کننده و هم دریافت کننده بسیار مفید باشد. جهت ارسال حواله وسترن یونیون از طریق صرافی وندا، با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را در اختیارتان قرار دهند.
  • حواله مانیگرام. شرایط ارسال پول از طریق مانیگرام، مشابهت زیادی به وسترن یونیون دارد. شرکت مانیگرام نیز موضع شدیدی در برابر روسیه اعلام نکرده است. دفاتر شرکت مانیگرام نیز در روسیه هنوز فعالند. اینکه شما مشتری گرامی تصمیم داشته باشید توسط وسترن یونیون یا مانیگرام حواله به روسیه ارسال کنید، به چند عامل بستگی دارد. مهمترین عامل نزدیکی شعب هرکدام از شرکت‌های فوق به گیرنده وجه شماست. پس ابتدا از این موضوع مطلع شوید و سپس اقدام به ثبت سفارش کنید.
  • حواله داخلی. اگر برای شما هنوز این سؤال مطرح است که: در شرایط جنگ، چه تراکنش ارزی به روسیه ممکن است؟ ما حواله روبل از داخل روسیه را بهترین راه ممکن می دانیم. ممکن است سوییفت بسته باشد و نتوان حتی از کشورهای مجاور این نوع حواله را ارسال نمود، ممکن است حتی از طریق وسترن و یا مانیگرام نتوان پول به روسیه فرستاد و به کسب و کار خود پرداخت، اما حواله داخلی فعلاً راه حلی است که می‌تواند به کمک شما فعال اقتصادی بیاید. صرافی وندا با کادر مجرب خود آمادگی دارد تا با حواله داخلی از داخل کشور روسیه، نیازهای نقل و انتقال ارزی شما را برطرف کند. ازبر بانک، بزرگترین بانک روسی است. حواله روبل از داخل روسیه راه حل ما برای شماست.
  • حواله نقدی. ارسال پول از طریق صرافی از ایران به روسیه طرفداران خاص خود را دارد. کافی است برای این روش انتقال با صرافی وندا تماس بگیرید تا ضمن هماهنگی سریع با همکارانمان در نقاط مختلف روسیه، اقدام به ارسال مبالغ مورد نیازتان کنیم. این روش انتقال ارزی از نظر حجم ارسال، نسبت به سایر روش‌های انتقال برای مشتریان، محدودیتی ندارد.

برای هر کدام از انواع روش‌های فوق، راه‌های تماس با ما در سایت وندا، همواره بروی تان باز است. با ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چت آنلاین
ارسال