در شرایط اضطرار، کدام حواله ارزی سریع‌تر است

سریعترین روش انتقال لرزی

در مبحث سرعت انتقال ارزی برای ما ایرانیها، اضافه بر سرعت انتقال امنیت نیز قابل اهمیت است.

تصور این‌که برای ما ایرانیان شرایطی فراهم شود که در هر موقع از شبانه‌روز به سیستم جهانی ارتباط مالی دسترسی داشته باشیم، اندکی محال است. علت آن است که سال‌هاست با تحریم‌های ظالمانه روبرو هستیم. تحریم‌هایی که حتی در مواردی دسترسی‌مان را به دارو نیز ناممکن ساخته، چه برسد به سیستم ارتباط مالی. پس مجبوریم بدانیم و بررسی کنیم که: در شرایط اضطرار، کدام حواله ارزی سریع‌تر است.

اما منظور از سرعت در حواله ارزی چیست؟

در این بررسی باید به دقت در ارسال حواله ارزی توجه ویژه داشته باشیم. دقت از آن جهت که حواله بدون ریسک باشد و اضافه بر آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست دریافت کننده مشتری برسد. این دریافت کننده خواه شخص باشد، خواه شخصیت. خواه فروشنده کالا یا خدمات باشد، خواه یکی از بستگان دور یا نزدیک. پس در این موضوع که در شرایط اضطرار، کدام حواله ارزی سریع‌تر است، فقط برای ما سرعت انتقال مطرح نیست بلکه مواردی که برشمردیم نیز اهمیت دارد. برای موشکافی عنوان این مقاله با ما باشید.

در شرایط اضطرار، کدام حواله ارزی سریع‌تر است؟

حواله های ارزی چند دسته اند:

  • حواله ارزی به منظور انتقال مبلغی از یک فرد یا سازمان، به فرد یا سازمانی در کشوری دیگر.
  • حواله ارزی به خاطر خرید کالا یا خدمات رد خارج از ایران
  • حواله ارزی برای اخذ نوبت سفارت و یا پذیرش مدارک تحصیلی (اپلیکیشن فی)
  • حواله ارزی برای خرید سمپل و یا شرکت در مناقصه از داخل کشورها

در ادامه به هریک از این موارد بیشتر میپردازیم

سریعترین حواله ارزی را با وندا تجربه کنید

حواله کارت به کارت

منظور از حواله کارت به کارت در بحث انتقال ارزی، دقیقاً همانند کارت به کارت مرسوم در ایران نیست. شاید اگر شرکت‌هایی هم‌چون پی پال، ویزاکارت و مسترکارت در ایران فعالیت داشتند، از طریق سامانه های فیزیکی و یا مجازی آن‌ها امکان چنین انتقالی میسر بود. اما با وجود شرایط موجود، فعلا باید چنین انتقالی را از خارج از ایران و یا گاه با استفاده از آی پی سایر کشورها ، مشروط به مسدود نشدن انتقال در نظر گرفت. انتقال از طریق کارت برای مواردی مانند واریز به حساب اشخاص با محدودیت مبلغ، خرید از سامانه های فروشگاهی به شرطی که مشخصات کارت با ذخیره نکنند، و نیز اپلیکیشن فی و وقت سفارت،  سریع‌ترین نوع حواله ارزی است. این نوع حواله در همان لحظه انتقال به حساب دریافت کننده خواهد نشست.

حواله وسترن یونیون و مانیگرام

دو نوع حواله وسترن یونیون و مانیگرام از مطمئن‌ترین حواله‌های ارزی است که با شرایطی نیز در اندک زمان ارسال و دریافت خواهد شد. صرافی وندا در صورتی‌که در روزهای کاری کشورهای دریافت کننده، مبلغ ارسالی تا ساعت ۱۲ ظهر ایران به حساب شرکت واریز شود، امکان ارسال سریع این دو حواله‌ها را در اختیار دارد. برای این منظور دریافت کننده باید در شعبه وسترن یونیون و یا مانیگرام حاضر باشد تا ما بعد از انتقال، کد MTCN را برای شما ارسال کنیم و شما مشتری محترم نیز با دادن آن به دریافت کننده‌تان، امکان دریافت آنی را فراهم کنید. از این منظر حواله وسترن یونیون و مانیگرام مقام دوم را از حیث سرعت انتقال دارند.

حواله‌های وسترن یونیون و مانیگرام بهترین نوع حواله ارزی است برای مواردی که شما خارج از حوزه بانکی قصد انتقال دارید و یا اصولاً دریافت کننده شما به دلایلی حساب بانکی ندارد. اما از نظر اطمینان و با توجه به اینکه وندا از مسیری کاملاً آزاد و بدون ریسک این حواله‌ها را ارسال می‌کند، کاملاً امن و قابل اتکاست. برای مواردی نظیر ارسال پول برای فرزندان، آشنایان، برخی پرداخت‌های دانشجویی، کمک به سازمان‌ها و انجمن‌ها، برخی خریدهای تأیید شده و امن، این دو نوع حواله قابل اجرا است.

حواله صرافی

ما حواله صرافی و حواله‌های وسترن و مانیگرام را از نظر سرعت در یک ردیف قرار می‌دهیم. در حواله صرافی نیز اگر در کشورهایی باشد که ما همکار داریم، می‌توان با هماهنگی بین طرفین، هم‌زمان پول را ردوبدل نمود. البته اگر دریافت کننده قصد دریافت در محل را داشته باشد، چون ارسال در محل باید کاملاً بدون ریسک باشد، پس اندکی با تأخیر ممکن است حواله توسط وی دریافت شود.

مقام آخری با سوییفت است

حواله سوییفت از مسیری ارسال می‌شود که توسط سیستمی به نام سوییفت و بین بانک‌های مرکزی بررسی و در نهایت به حساب بانکی طرف حسابتان می‌نشیند. این حواله از نظر سرعت انتقال مقام آخر را دارد. اما این دلیلی نیست که از آن استفاده نکرد. برای بسیاری از پرداخت‌های سازمانی و یا خریدهای مبلغ بالا با ارائه فاکتور، حواله سوییفت با هیچ حواله دیگری قابل جایگزین نیست. خصوصاً در خریدهای دولتی سوییفت حرف اول و آخر را دارد. اما از نظر زمانی بین ۳ تا ۵ روز کاری زمانبر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چت آنلاین
ارسال