اکسپو ۲۰۲۰ دبی

expo 2020

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی که بخاطر کرونا با یکسال تاخیر برگزار شد.

نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ قرار بود در اکتبر سال ۲۰۲۰ و مطابق روال، در دبی برگزار شود. اما همانند رویدادهای جهانی دیگر، این رویداد جهانی نیز با یک‌سال تأخیر در ۲۰۲۱ برگزار شد. در این مقاله سعی می‌کنیم تازه‌های اکسپو ۲۰۲۰ دبی را به صورتی خلاصه روایت کنیم.

در ابتدا لازم است بدانیم:

اکسپو چیست؟

نمایشگاه جهانی (World’s Fair or Universal Expositions)مجموعه نمایشگاه‌هایی است که هر چند سال یک‌بار در یکی از کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود که به اختصار “اکسپو” نامیده می شود. این رویداد از جهاتی یکی از بزرگترین و با اهمیت‌ترین رویدادهاست. زیرا اکسپو دریچه‌ای است برای نمایش گذشته، اکنون و آینده کشورها تا از این طریق دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، علمی و پیشینه فرهنگی و دورنمای توسعه خود را به نمایش گذارند.

همان‌گونه که رویدادهای جهانی ورزشی نظیر المپیک، پارا المپیک، جام جهانی فوتبال و … باعث توسعۀ زیرساختهای فراوانی در کشور برگزار کننده می‌شود، نمایشگاه اکسپو نیز چنین حالتی دارد. کشور برگزار کننده اکسپو برای نشان دادن و مقایسه گذشته، حال و آیندۀ کشورش، دست به ساخت زیرساخت‌هایی می‌زند که خود ممکن است موجب توسعه کشورش شود.

نمایی از نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی

اما آنچه بیشتر مورد توجه است، ملاقات‌هایی است که در این رویداد جهانی به‌وقوع می‌پیوندد. حضور صنعت‌گران مختلف کشورهای شرکت کننده که تمامی سعی بر این دارند تا آخرین دستاورهای علمی در تمامی زمینه‌ها را به نمایش گذارند. چه بسیار ارتباطات صنعتی، علمی، پژوهشی در زمینه‌هایی نظیر، ساختمان، ارتباطات، پزشکی، آب، راه‌سازی و … که به نمایش گذاشته شده و حتی منجر به قراردادهای مدام میان کشورها شود.

آنچه اکسپو را به عنوان یک فرصت در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد، زمان طولانی برگزاری آن است. مدت زمان این رویداد جهانی ۶ ماه است و این بدان معنی است که علاقه مندان به شرکت در این رویداد، فرصت کافی دارند تا با تهیه بلیط، رزرو هتل، اخذ مجوز سفر و پاسپورت و در بهترین فرصت ممکن کاری، خود را به این نمایشگاه برسانند. از جاذبه‌های آخرین اکسپوها، برگزاری همزمان کنسرت‌های خوانندگان کشورهای مختلف در کشور برگزار کننده اکسپو است.

خدمات ارزی وندا، همراه همیشگی شما در پرداخت ارزی هزینه هتل، بلیط هواپیما و سایر مبالغی است که برای شما ممکن است در آن شرایط امکان پذیر نباشد. اگر در طول برگزاری نمایشگاه اکسپو دبی نیاز به خدمات ارزی دارید، ما با شمائیم.

اکسپو ۲۰۲۰ دبی

نمایشگاه اکسپو دبی از ۰۹ مهر ۱۴۰۰ شروع شده و تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ در شهر دبی کشور امارات متحده عربی ادامه دارد این . نمایشگاه برای اولین بار در منطقه خاورمیانه برگزار می‌شود. به‌همین لحاظ در نوع خود بی نظیر است. مدت  نمایشگاه ۶ ماه است و مطابق پیش بینی ‌ها، قریب به ٢٥ میلیون بازدید کننده خواهد داشت.

اکسپو ٢٠٢٠ دبی در فضایی با مساحت ٥٠٠ هکتار  احداث شده است. ١٩٥ کشور و نهاد بین المللی  در این نمایشگاه شرکت دارند و شعار نمایشگاه ۲۰۲۰ که با یک‌سال تأخیر برگزار شده است،  پیوند افکار و ساخت آینده است.

حضور ایران در اکسپو دبی

پاویون جمهوری اسلامی ایران با مساحت ٢٠١٤ متر مربع در زون تحرک در همسایگی پاویون های کشورهای فرانسه و پرو قرار  دارد. اکسپو ٢٠٢٠ دبی، رویدادی مهم  و فرصتی عظیم برای شرکت ها در جهان است.

این نمایشگاه فرصت های شغلی زیادی را ایجاد خواهد کرد و فرصتی مناسب برای اقتصاد امارات خواهد بود و گردشگران زیادی برای بازدید به دبی خواهند آمد. مهندسان بسیار مشهوری طراحی این نمایشگاه را بر عهده دارند و می کوشند تا نمایشگاهی بسیار زیبا در میحطی مناسب آماده کنند .

اکسپو هر پنج سال یکبار برگزار می ‌شود و برای تمام فناوری های جهانی  در آن غرفه وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چت آنلاین
ارسال