حواله به اروپا

حواله ارزی به اروپا

حواله ارزی به اروپا برای حوزه یورو، ممکن است به صورت یورو یا دلار باشد. حواله به اروپا شامل حواله بانکی، حواله وسترن یونیون، حواله مانیگرام و یا پی پال است.

مقدمۀ ضروری

برای انجام حواله به اروپا لازم است بدانیم که کشورهای اروپایی دو دسته‌اند. کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا و سایر کشورها غیر عضو. برای ارسال حواله به اروپا باید به کشورهای حوزه یورو و کشورهای غیر حوزه یورو نیز توجه داشت.

برای حواله ارزی به کشورهای حوزه یورو طبیعتاً ارز ارسالی باید با یورو باشد و یا در ضمن ارسال به یورو تبدیل شود. البته در برخی موارد بنا بر پیشنهاد طرفین امکان ارسال حواله ارزی دلاری نیز مقدور است. همچنین ارسال انواع حواله‌های ارزی به کشورهای غیر عضو، به دلار یا واحد پولی همان کشور انجام می‌شود.

مهمترین ارزها برای حواله به اروپا

ارزهای معتبر کشورهای اروپایی این‌ها هستند:

  1. واحد پول یورو– پول رایج ۱۹ کشور از حوزه یورو اتحادیه اروپایی
  2. واحد پول پوند– پول رایج بریتانیا. جالب است بدانیم که پوند بریتانیا حتی قبل از برگزیت نیز از ارزهای معتبر اروپایی و دنیا بود.
  3. فرانک سوییس– این پول همواره یکی از باثبات‌ترین ارزهای جهان بوده است.
  4. کرون سوئد– کرون سوئد نیز از ارزهای رایج و معتبر دنیاست.
  5. کرون دانمارک– واحد پول دانمارک هم کرون دانمارک است.
  6. سایر ارزهای رایج کشورهای اروپایی، از روسیه تا ترکیه و … . این ارزها آنچنان اعتباری ندارند و با هر تکانۀ سیاسی و اجتماعی دسخوش نوسانات بسیاری می‌شوند.
برای ارسال حواله یورویی به اروپا با ما در تماس باشید

انواع حواله ارسالی به اروپا

  1. حواله سوییفت به اروپا– حواله سوییفت یا TT همان حواله‌ای است که از طریق سیستم بانکی شبکه جهانی ارسال می‌گردد. برای حواله سوییفت به کشورهای اروپایی، اطلاعات کامل بانکی شامل نام کشور، نام بانک، شماره حساب و کد معتبر بانکی لازم است. این کد ممکن است شامل کد سوییفت، کد آیبن و در برخی موارد کد مخصوص سیستم بانکی همان کشور باشد. زمان رسیدن حواله سوییفت مابین ۴ الی ۱۰ روز کاری متغیر است.
  2. حواله وسترن یونیون و حواله مانیگرام– این دو نوع حواله شبیه هم هستند و بستگی دارد که در کشور و شهر مقصد کدام یک از این شرکتهای معتبر جهانی شعبه داشته باشند. حواله وسترن و مانیگرام حتی در فاصله زمانی زیر ۲۴ ساعت هم قابل دریافت هستند. حسن بزرگ این نوع حواله این است که لازم نیست دریافت کننده حساب بانکی داشته باشد. اما این حواله از نظر کارمزد از حواله بانکی بالاتر است.
  3. حواله پی پال– این نوع حواله که یک حواله آنی از نظر زمانی است، مخصوصاً برای خریدهای اینترنتی از سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی ایده‌آل است. امروز حتی برخی مشاغل، شرکت‌ها و نشریات معتبر علمی نیز از نقل و انتقال ارزی با پی پل بهره می‌برند.
  4. حواله از طریق صرافی– موارد متعددی وجود دراد که مشتریان تمایل دارند گیرنده پول خود را در کشور مقصد از طریق صرافی همکار وندا دریافت کند. در این مواقع با هم‌کاران و کارشناسان خدمات ارزی وندا در تماس باشید تا لیست کشورهایی که امکان ارسال حواله از طریق صرافی را داریم به شما اعلام کنند.

درخواست هرنوع حوالۀ ارزی خود را با ما درمیان بگذارید. صرافی وندا از طریق شرکاء و همکاران خود در کشورهای همسایه، بسرعت حواله ارزی شما را انجام می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چت آنلاین
ارسال