مقایسه حواله سوییفت و حواله وسترن یونیون

مقایسه حواله سوییفت و وسترن یونیون

تمامی افراد حقیقی و حقوقی در هر نقطه از جهان می‌توانند از طریق وسترن یونیون و یا بانک‌ها، به‌صورت مجازی و یا فیزیکی برای شخص یا نهادی پول ارسال کنند. در مقایسه حواله سوییفت و حواله وسترن یونیون به شما می‌گوییم که این دو روش پرداخت که از محبوبیت زیادی برخوردارند، چه تفاوت‌هایی دارند. صرافی وندا که قادر به ارسال هردوی این حواله‌ها از کشورهای همسایه است شما را به خواندن ادامۀ مطلب دعوت می‌کند.

اهمیت مقایسه حواله سوییفت و حواله وسترن یونیون

در مقایسه حواله سوییفت و حواله وسترن یونیون، اشتراکات و تفاوت‌ها را می‌گوییم. اما:

الف- نقاط اشتراک این دونوع حواله در چیست؟

  1. اطمینان. حواله سوییفت یا همان حواله T/T در بستر بانک‌های دنیا انجام می‌شود. حواله وسترن یونیون نیز در بستر شبکۀ گسترده شرکت وسترن یونیون انجام می‌شود. هر دوی این شبکه‌های گسترده و وسیع، قابل اطمینان و بسیار مطمئن می‌باشند. در صورتی‌که شما از کشوری که منع تحرمی ندارد حواله سوییفت و یا وسترن یونیون ارسال کنید با اطمینان ارسال می‌شود. همچنین اگر خودتان و یا دریافت کننده نیز مشکل تحریمی ندارید، هردوی این حواله‌ها با اطمینان به مقصد می‌رسند.
  2. گستردگی شبکه. اگر در کشور محل زندگی خودتان بنگرید، بانک‌های فراوانی محاصره‌تان کرده‌اند. در قریب به ۱۸۸ کشور دنیا، وسترن یونیون نیز حدود ۵۰۰ هزار شعبه دارد. این نشان از گستردگی شبکه ارتباطی بانکی و وسترن یونیون در دنیاست. وسترن یوینون به‌خاطر تحریم در ایران شعبه دارد.
برای ارسال حواله وسترن یونیون داشتن حساب بانکی الزامی نیست

ب- تفاوت حواله سوییفت و حواله وسترن یوینون در چیست؟

  1. سرعت انتقال. در مقایسه حواله سوییفت و حواله وسترن یوینون از منظر سرعت انتقال، رتبه بهتر با وسترن یونیون است. حواله وسترن یوینون در ردیف یکی از سریع‌ترین حواله‌های دنیاست. در واقع بعد از نقل و انتقال از طریق پی پال در بین نقل و انتقالات بین‌المللی، وسترن یونیون و رقیب همو‌طنش مانی‌گرام، سریع‌ترین حواله را ارسال و دریافت می‌کنند. بعد از ارسال حواله وسترن یونیون، اگر دریافت کننده همزمان در یکی از شعب شهر ارسال حضور داشته باشد، با در اختیار داشتن کد ده رقمی حواله و مدارک شناسایی، قادر به دریافت پول است. اگر قصد ارسال حواله وسترن یونیون دارید، در صورتی‌که مبلغ ریالی شما تا ساعت ۱۳ روزهای غیر تعطیل بین‌المللی به حساب صرافی وندا واریز شود، رسید حواله خودتان را همان‌روز دریافت خواهید نمود.
  2. هزینه کارمزد. بر عکس سرعت انتقال، در بحث کارمزد، رتبه بهتر از آن حواله سوییفت است. حواله سوییفت به نسبت حواله وسترن یوینون برای یک مبلغ ثابت مبلغ کمتری است. البته در زمان ارسال حواله سوییفت بانک‌های عامل و بانک‌های رابط هر کدام هزینه‌های خود را کسر می‌کنند. اگر قصد دارید مبلغ ثابتی به طرف حسابتان برسد لازم است مبالغ کارمزد بانکی را در نظر بگیرید.
  3. حساب بانکی. در دنیای کنونی، افراد فراوانی ممکن است در کشوری دیگر مشغول به کار شوند. این افراد اگر قصد ارسال پول به کشورشان را داشته باشند، یکی از بهترین گزینه‌های نقل و انتقال پول، حواله وسترن یوینون است. به جرأت می‌شود گفت؛ وسترن یونیون راحت‌ترین شبکه انتقال برای کسانی است که حساب بانکی ندارند و یا نمی‌خواهند از حساب بانکی خود استفاده کنند. شما با داشتن مشخصات دریافت کننده مطابق کارت شناسایی معتبر وی، به یکی از شعب وسترن یونیون مراجعه می‌کنید و با پر کردن فرم انتقال و ارائه مدرک شناسایی خودتان، مبلغ مورد نظرتان را ارسال می‌کنید. دریافت کننده نیز با ارائه کد ده رقمی حواله(MTCN) و نشان دادن مدرک شناسایی، مبلغ ارسالی را نقدی دریافت می‌کند. این آسان‌ترین شیوۀ انتقال است. صرافی وندا به نمایندگی از طرف شما مشتری گرامی، از کشورهای غیرتحریمی و توسط رابطین خود، به‌سرعت حواله وسترن شما را ارسال می‌نماید.

نتیجه نهایی

این موضوع که شما برای ارسال حواله به کشور مقصد از چه نوع روش انتقال ارزی استفاده کنید شاید در مقایسه موارد فوق قابل نتیجه گیری باشد. اگر در ارسال حواله برای کشوری دیگر قادر به تصمیم‌گیری نیستید.

درصورتی‌که می‌خواهید مبلغی را به قصد خرید به سایتی ارسال کنید. اگر فرزندتان در خارج از ایران نیاز به دریافت مبلغی دارد و شما عجله دارید. و نیز برای پرداخت هزینه دانشگاه، اپلیکیشن فی، هزینه شرکت در مزایده داخلی کشورها و یا خرید سمپل، صرافی وندا را به خاطر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چت آنلاین
ارسال