ددلاین دانشگاه های استرالیا

ددلاین دانشگاه های استرالیا

آگاهی از ددلاین دانشگاه های استرالیا برای شما بسیار مهم است. شمایی که قصد پذیرش از یکی از مراکز آموزشی استرالیا را دارید.

ددلاین چیست؟

اصولاً هر زمان فردی برای اخذ پذیرش از یک دانشگاه خارجی اقدام کند، به اصطلاح ددلاین برمیخورد. اخذ پذیرش را Application Submission و ددلاین به انگلیسی Deadline یا ضرب العجل است.

 ددلاین تاریخی است که فرصت ارائه اپلیکیشن به پایان می‌رسد. اگر شما بعد از این تاریخ مدارکتان را ارسال کنید، احتمالاً باید چند ماه و گاهی یک سال تا ددلاین بعدی منتظر بمانید. این یعنی اینکه شما حتی ممکن است یک سال تحصیلی را از دست بدهید.

با این وجود، تنها برخی از دانشگاه های کشورهای خارجی پس از ددلاین ترمی خاص، پرونده متقاضیانی را که فرم اپلیکیشن را پر کرده باشند برای ترم بعدی مورد بازبینی قرار می دهند. این موضوع برای همه دانشگاه ها صدق نمی کند، پس برای از دست نرفتن فرصت پذیرش حتماً ددلاین را رعایت کنید.

ددلاین دانشگاه های استرالیا چه تاریخی است؟

ددلاین هر مؤسسه آموزشی به تاریخ شروع ترم آن مؤسسه بستگی دارد. این بدان معناست که در یک کشور خاص مثلاً استرالیا، با توجه به اینکه کالج ها و دانشگاه های مختلف ممکن است شروع ترم متفاوتی داشته باشند، پس ددلاین یکسانی ندارند. بهترین مرجع برای آگاهی از ددلاین دانشگاه مورد نظر شما، سایت دانشگاه است. شما با مراجعه به سایت دانشگاه، هم ددلاین دانشگاه و هم سایر مدارک مورد نیاز برای پذیرش را خواهید دید. همچنین اپلیکیشن فی دانشگاه را نیز باید بدانید. برای پرداخت مبلغ اپلیکیشن فی و نیز ریفاوند (بازگشت به حساب) آن در صورت پذیرفته نشدن، اگر از جزء مقررات مؤسسه آموزشی مورد نظرتان باشد، با کارشناسان صرافی وندا تماس بگیرید.

ددلاین دانشگاه های استرالیا در مقطع کارشناسی

برای مقطع کارشناسی، ددلاین دانشگاه های استرالیا معمولاً سپتامبر و یا ژانویه است. این بدان معنا است که در این مقطع، دانشگاههای مختلف شروع ترم و ددلاین یکسانی ندارند.

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

در مقاطع تکمیلی کارشناسی ارشد و نیز دکتری، ماههای سپتامبر و ژانویه ددلاین دانشگاههای استرالیا است. اما باز تأکید بر این است که به دریافت اطلاعات سایتها دیگر اکتفا نکنید. سایت هر دانشگاه بهترین مرجع اطلاعات برای شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چت آنلاین
ارسال