ددلاین چیست ؟ آیا ددلاین پذیرش دانشگاه‌های مورد نظرتان را می‌دانید؟

ددلاین پذیرش دانشگاه ها

اگر برای ادامه تحصیل در خارج از کشور برنامه‌ریزی کرده‌اید با موارد مختلفی آشنا می‌شوید که شاید در ایران با آنها برخورد زیادی نداشته‌اید. از جمله اینکه از شما درخواست نامه‌ای برای شرح انگیزه‌تان برای ادامه تحصیل درخواست می‌شود یا سایر مراحل اداری. اما یکی از مهمترین آنها «ددلاین» است. اما ددلاین چیست؟

ددلاین چیست ؟

آخرین مهلت دریافت مدارک تحصیلی برای بررسی و پذیرش ادامۀ تحصیل در دانشگاه­های خارج از ایران  که از طریق بررسی مدارک دانشجو می­پذیرند، ددلان (Deadline)نام دارد. در شرایط کنونی، امتحان کنکور شبیه ایران برای پذیرش در کالج­ها و دانشگاه بکلی مردود شده و شرط پذیرش دانشجو برای این مؤسسات، بررسی مدارک تحصلی، نمرات آزمون زبان و سایر آیتم­هایی است که در زیر به این موارد اشاره می­کنیم.

در این مطلب، به جای جملۀ «آخرین مهلت دریافت مدارک تحصیلی» از کلمۀ ددلان (Deadline) استفاده می کنیم.

ددلاین چیست

و اما …

در کشور ما همچنان جاری­ترین روش برای ورود به دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی شرکت در آزمون ورودی است. البته چند سالی است که برخی مراکز آموزشی بدون کنکور و در شرایطی خاص دانشجو می­پذیرند که عمومیت ندارد.

این موضوع در اکثر قریب به اتفاق کشورهای امریکایی و اروپایی منسوخ شده و پذیرش دانشجو از راه سنجش مدارک تحصیلی انجام می­شود. اما چون این کار مستلزم طی مراحل گوناگونی است، پس هر کالج یا دانشگاه، برای پذیرش دانشجو در سال آینده، مهلتی را اعلام می­کند که همان ددلان (Deadline) است و متقاضی باید تا قبل از پایان روز اعلام شده (ساعت ۲۴) تمام مدارک خود را مطابق درخواست آن مؤسسه ارسال کرده باشد و همچنین مبلغ اپلیکیشن فی تعیین شده را پرداخت نموده باشد.

به­ طور کلی، ددلاین اکثر کشورهای اروپایی، امریکایی و استرالیایی، ماه­‌های ژانویه و فوریه است که حدود ماه­‌های بهمن و اسفند است. البته هر کالج یا دانشگاه، ددلاین کاملاً مشخصی را اعلام می­‌کند. اگر مراحل اپلای خود را انجام داده‌اید و به مرحله پرداخت اپلیکیشن فی رسیده‌اید، صرافی وندا در کنار شماست تا پیش از ددلاین، این پرداخت را انجام دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چت آنلاین
ارسال