کد IFSC چه معنایی دارد؟

کد IFSC برای حساب های بانکی هندی

نام کد IFSC که برگرفته از سرواژه های عبارت Indian Financial System Code است . این کد به منظور تشخیص دادن نام بانک و شعبه وابسته به یک شماره حساب بانکی هندی کاربرد دارد و درارتباطات مالی بین شعب بانک ها و دیگر سیستم های واسطه انتقال پول و روشهای پرداخت های الکترونیکی در هند مانند NEFT , RTGS و IMPS اهمیت زیادی دارد.

این کد برعکس کد سوئیفت، یک کد بومی هند برای معاملات بانکی است . این کد را بانک مرکزی هند (RIB) بطور منحصر به فرد برای شناسایی شعب بانک های هند تعریف کرده و توسط آن نقل و انتقالات بانکی روپیه در این کشور را کنترل می کند.

چگونه کد IFSC بشناسیم؟

کد IFSC برای بانک های هندیIFSC ، یک کد ۱۱ کاراکتری است. ۴ کاراکتر اول آن از حروف الفبا و معرف نام بانک است. کاراکتر بعدی صفر است که برای استفاده در آینده نگهداری می شود و ۶ کاراکتر آخرشعبه خاص مربوط به شماره حساب را تعریف می کند.

چطور پیدا کنیم؟

برای انتقال پول و ارسال حواله بانکی به هند ، شما علاوه بر اطلاعاتی از قبیل شماره حساب، نام و آدرس و کد سوئیفت بانک گیرنده مورد نظر، نیازمند ارائه کد IFSC حساب بانکی ذینفع حواله نیز هستید .

شما می توانید با داشتن نام بانک، کد IFSC آن را در این لینک پیدا کنید و یا بالعکس با داشتن کد مربوطه نام بانک را توسط همین لینک به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چت آنلاین
ارسال